Lärare på Kulturskolan
Eva Regnander

Undervisar i solosång/körsång, fiol, tvärflöjt, keyboard och lite bas och trummor. Jobbar fyra dagar i Sveg och en dag i Ytterhogdal. Älskar att åka längdskidor på isen under vårvintern.
Anne Kortell

Undervisar i dragspel, piano/keyboard, trummor, ukulele, gitarr, blockflöjt, tvärflöjt i Sveg, Lofsdalen, Vemdalen och Hede. Gillar att fiska, åka snöskoter, ta vara på dagen.
Erik Andersson

Spelar lite olika instrument: stränginstrument, klaverinstrument och slaginstrument. Undervisar även i musikproduktion och ljud- och ljusteknik. Har många intressen men musiken är det största av dem.
Sofie Winolf

Undervisar i sång och piano i Funäsdalen och Hede. Har en häst och en samojedhund som får agera både gårdshund och lite draghund
Mikael Dabrowski

Undervisar i trummor, bas, gitarr, piano och sång i Funäsdalen. Gillar resor och friluftsliv med familjen året runt.
Foto: Lena Nilsson